Časopis ČAS - Přináší projevy, informace o událostech a přehled všech nositelů řádu TGM od roku 1995

Masarykovo demokratické hnutí ve svém 80. čísle ČASu velmi podrobně informuje o všech aktivitách a akcích v souvislosti 70. výročí úmrtí TGM. Přináší například plné znění projevu prezidenta V. Klause pod titulkem Moderní dodnes inspirující politik a státník, do Prahy přivezl pozdrav Masarykových Hustopečí jejich starosta Luboš Kuchyňka, na slavnostním zasedání v Lánech hovořily mj. historičky z Ústavu TGM Eva Broklová a Marie L. Neudorflová.
Pozoruhodné a dodnes vysoce aktuální je štědrovečerní poselství, pronesené před 70 lety v Čs. rozhlasu. Tehdy na výzvu Karla Čapka a vynálezce Františka Křižíka odpověděli jasnozřivě svým poselstvím ohroženému českému národu, ale i celé Evropě velký myslitel Rábindranáth Thákur (1861 – 1941) a světoznámý fyzik Albert Einstein (1879 – 1955).
ČAS přináší dokumenty o udělování Řádu TGM a o všech jeho nositelích od roku 1995. Zároveň sděluje svým čtenářům personální změnu v řízení časopisu. Vedoucí redaktor Jaromír Hořec (*1921) požádal o uvolnění z této funkce, kterou po něm převzal redaktor Miroslav Sígl (*1926). Jejich životopisy jsou v tomto čísle otištěny. (r)
Zprávu podává MDH – redakce ČASu, e-mail: miroslav.sigl@seznam.cz, www: miroslav.sigl.cz
Jak přispět na provoz
Český dialog vzniká díky dobrovolným finančním příspěvkům lidí po celém světě.
I vy můžete přispět na jeho provoz libovolnou částkou.
Jak publikovat článek
Po domluvě je možné publikovat na stránkách vlastní texty!
inzerce
Vracíme se k českým výrobkům

Oblíbená česká značka - firma změnila a obohatila k letošnímu roku svoji webovou stránku. Určitě se koukněte.
Jak potvrzují poslední výzkumy, Češi se rádi a čím dál častěji vracejí od nejrůznějšího zahraničního zboží k domácí produkci. Zjišťují, že je totiž mnohdy kvalitnější než ta z dovozu, na kterou se v 90. letech ze zvědavosti všichni vrhli. Mezitím u nás skončilo mnoho tradičních podniků, převálcováno čínskou a jinou levnou, ale většinou také nekvalitní konkurencí. V poslední dekádě ale nastává obrat k lepšímu - a nedávná mírná devalvace české měny tomu ještě přispěla. Zahraniční zboží se stává dražším a Češi opět nalézají kouzlo domácí produkce. Nejlepším důkazem toho jsou potravinářské „farmářské" trhy, které už několik let oživují náměstí a můžete na nich koupit krásnou a zdravou zeleninu a ovoce, mléčné i masné výrobky, ale i mnoho dalšího z tuzemských hospodářství. Vzniklo a vzniká i mnoho menších i větších firem, které navazují na tradici výroby těch, které v bouřlivé době transformace skončily. Ožily i české sklárny, některé textilky, nábytkářský průmysl, rozvíjejí se i úplně nové, moderní obory... Vše ale záleží na nás - koupíme? Pro snadnější orientaci, co je a co není domácí produkce, už existuje několik označení. Mezi nimi je nejnápadnější značka českého lvíčka - značka, kterou výrobcům uděluje po splnění určených kritérií Nadační fond ČESKÝ VÝROBEK, s nímž ČESKÝ DIALOG již řadu let spolupracuje.
Spřátelené instituce
- Anlet
- Beseda - Belgie
- Czechevents.net
- Czechfolks.com Plus
- Czechoslovakstalks.com
- Časopis Čechoaustralan
- Česká centra
- Česká škola bez hranic
- Český výrobek
- Demokratický klub
- Jana Garnsworthy DipTrans IoLET
- krajane.net
- Libri prohibiti
- Nový domov, Toronto
- Průvodce Rychnovem
- Rádio Perth
- Rádio Praha
- Velehrad