Mladá japonská klavíristka na skok v Praze

6-7 2001 Kultura česky
obálka čísla

    Před svým koncertem v Německu Yumeki (laureátka 2. mezinárodního letního festivalu v Okinawě, držitelka Velké ceny a Speciální ceny v roce 1990 z Vídně a dalších) vystoupila na japonském velvyslanectví se svým učitelem prof. Petrem Toperczerem (rektorem AMU.
    Koncert a přátelské setkání (bufet-dinner) uspořádal velvyslanec Japonska pan Hiroto Ishida s chotí. Na programu byl Debussy, Brahms, a Dvořák. Yumeki opět zazářila svou technicky perfektní hrou a vedle majestátní postavy pana profesora Topercera vynikl i její křehký půvab. Po skončení koncertu měli účastníci -- většinou studenti hudby -- možnost si s panem profesorem i Yumeki popovídat. Kouzelné prostředí japonské ambasády umocnilo nádherné prožitky z celého setkání.
Yumeki věnovala redakci Českého dialogu pěknou řádku CD, která byla nahrána v loňském roce při jejích koncertech. Vzhledem k tomu, že tato nadaná a vyhledávaná klavíristka vystoupí v Praze pro veřejnost zřejmě až v příštím roce, nabízíme vám možnost zapůjčení těchto CD. (Na adrese redakce po tel. objednání.)


-jh-

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012