Dopis z Ekvádoru

7-8 2007 Ohlasy a názory česky
obálka čísla

Pan Alois Houdek je naším věrným čtenářem již po mnoho let, snad od prvních začátků časopisu. Občas napíše dopis a pošle i fotografie. Zdá se, že se jeho rodině po letech všelijakých začalo dobře dařit a to jednak přičiněním vlastním, ale i zlepšenou politickou situací, jak vyplývá z dopisu. Část si dovolujeme pro zajímavost uveřejnit:

"...sopky tady teď "plivají" naplno. Tunguranga, Reventador a jiné. Máme jich tady dost... Přímo Quito to nepostihlo a náš statek (80 km východně od Quita) také tentokrát ne. (V loňském dopise nám pan Houdek poslal fotografie, kde odklízeli ze střech statku vrstvy sopečného popela.)

Žijeme si stále stejně. Po dlouhých monzónech už zase málo prší, což je veselejší. Začaly prázdniny (jako u vás). Tak synové a vnouček (6 a půl) jsou často na statku, kde jsme postavili nový dům. Se vším komfortem. i s elektrickým topením i s kamny na dříví (keramická česká). Jsme 2500 metrů nad mořem, ve dne je + 24, v noci - 6 stupňů Celsia.

Pěstujeme kravičky (černobílé), koně "brauny" a pro mne několik bílých. Celkem jich máme padesát. Dojíme a prodáváme mléko a maso na jatka. Také pěstujeme čistokrevné psy. Nu, a drůbež, ta je jen pro nás.

Máme i zelinářskou a ozdobnou zahradu, park. Tím se baví moje paní Sonia Roman. Tedy spíše diriguje syny co a jak se má dělat.

Synové Karel (Juan Carlos) je třiadvacetiletý a zastupuje mne v mé nepřítomnosti a jednou povede náš statek. Druhý syn, sedmadvacetiletý Alouš (Jorge Luis) má svůj podnik v Quito. Oba mluví trochu česky, ale hlavně španělsky a anglicky. Vnuk se jmenuje Mirek a všichni kluci jsou na koni jako doma.

Vede se nám celkem dobře. Auta jsou samozřejmostí a máme vilu v Quito i u moře.

Naší měnou jsou už osm let americké dolary. Máme novou vládu, pětačtyřicetiletého prezidenta, zdá se, že to půjde dobře...

Nechceme se vychloubat, hlavně, že slouží zdraví. To přeji i vám všem v redakci a jmenovitě p.Fialkové, Volfové, Szymanské. p. Pecharovi.

Děláte to dobře, jen řežte do komunistů dále...

S vřelým pozdravem "Liebe sorgen - bis morgen"

Váš Alois Houdek
Ecuador

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012