Faust na Petříně

7-8 2007 Ostatní česky
obálka čísla

Unikátní dramatizace pověsti o Dr. Faustovi bude k vidění v srpnu na pražském Petříně.

Divadlo lidí bez domova Ježek a čížek a divadelní soubor Maják. Fúze, ve které se střetnou herci stojící na rozdílných stranách sociální roviny. Na jedné straně stojí herci divadla Ježek a čížek reflektující dramatickou formou osudové vrcholy a pády, na straně druhé umělecká skupina Maják, která svou tvůrčí činností přibližuje divákovi principy života, vesmíru a vůbec.

Tato skupina nezávislých umělců, působící hlavně na poli nezávislé či alternativní scény, si za několik let své existence získala řadu nadšených diváků. Její výraz se přibližuje absurdnímu dramatu, kde ovšem překračuje hranice i v tomto žánru zažitých klišé. Přes veškeré až expresionistické ztvárnění reality nezrácí nic na srozumitelnosti a přirozené jednoduchosti. Velmi důležitým faktorem je však síla okamžiku a energie, kterou divák pocítí již po několika omkamžicích. Otevřený prostor je pro Maják až typický (O Blažejově rozpolcenosti, Hra o jablko). S inscenací O dvou moštýřích na prknech Divadla v Celetné, však protagonisté dokázali, že i tradiční prostředí nepředstavuje žádný problém.

V Lobkoviczkém vodním rezervoáru, cca 200 metrů od restaurace Petřínské terasy, se odehraje velkolepá site-specific plná projekcí, světelné show a překvapení. Hudbu k představení zkomponovalo a naživo odehraje kultovní hudební těleso New Kids Underground.

Jedinečná představení je možno shlédnout jen a pouze 15. 8. - 19. 8. 2007, každý den v 21:00.

Rezervace

tel.: 775 126 183 či e-mailu info@jezekacizek.cz Aktuální info na: www.jezekacizek.cz

Spojení

Tram 6, 9, 12, 20, 22, 23 Újezd, poté lanovou dráhou či pěšky na Nebozízek a dále po šipkách.

Projekt realizuje o.s. Ježek a čížek za podpory HMP a MK ČR.

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012