Kdo šlape na hrob Milady Horákové

7-8 2007 Aktuality česky
obálka čísla

Na dnešním pietním aktu u Pomníku obětem komunismu v Praze na Újezdě vystoupil senátor za Prahu 1 Martin Mejstřík s projevem, ve kterém připomněl mezinárodní oběti zrůdné komunistické ideologie a zdůraznil nutnost zákazu komunistické strany.

"Vážený pane předsedo vlády, vážený pane předsedo Senátu, dámy a pánové, přátelé,

Před několika dny, 12. června t.r., byl ve Washingtonu D.C., v blízkosti Kapitolu, odhalen Památník obětem komunismu. Těch nevinných, lidských obětí bylo více, než 100 milionů. Sto milionů nevinných, bezbranných lidských bytostí. Více, než sto milionů, mužů a žen a jejich dětí. Sto milionů rodičů a dědečků a babiček těchto dětí. Sto milionů prostých lidských snů, nadějí i trápení. Sto milionů umučených, rozstřílených, zavražděných, zmasakrovaných lidských rodin a další stamiliony zničených životů příbuzných a přátel těchto obětí?

Ve Washingtonu zaznělo jednoznačně - komunismus byl a je stejně brutální, stejně nelidský a zavrženíhodný, jako nacismus. Komunismus a nacismus jsou jen jinou formou nenávistného fundamentalismu, terorismu, proti němuž dnes bojuje celý svět. Dámy a pánové, přátelé, my, zde přítomní, máme jasno - my se nemusíme zbavovat komunismu ve svých hlavách. My požadujeme zákaz zločinné Komunistické strany! Požadujeme postavení KSČM a dalších komunistických stran mimo zákon! Kdo toto nechápe, šlape na hroby sta milionů zničených životů obětí komunismu.

Kdo toto nechápe, šlape i na hrob Milady Horákové.

Mgr. Martin Mejstřík
senátor Parlamentu ČR
člen Výboru pro vzdělání, vědu,
kulturu, lidská práva a petice

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012