Hudební divadlo Karlín uvádí český muzikál Zvonokosy

1 2002 Kultura česky
obálka čísla

    Na motivy stejnojmenného románu Gabriela Chevalliera s použitím překladu Jaroslava Zaorálka napsal Petr Markov, hudbu složil Jindřich Brabec.
    Muzikál čerpá ze života městečka na jihu Francie v krajině vína Beaujolais, kde i ty nejabsurdnější kousky se zdají být přirozené. Odehrává se roku 1923, kdy se ve Zvonokosech schyluje k volbám, v nichž se snaží získat hlasy voličů republikáni tím, že postaví obecní záchodek, avšak v blízkosti kostela. To vzbudí nevoli faráře, baronky a hlavně Eulálie Čubíkové, zakyslé staré panny. Nejen hádky, ale hlavně milostné vztahy jsou v popředí zájmu, když krásná Judita Čuprová získává vášnivý obdiv mužské části městečka. Muzikál Zvonokosy se poprvé hrál v Karlíně v roce 1983 ve velmi zdařilé inscenaci, v níž excelovala Laďka Kozderková jako Judita Čuprová, tenkrát největší karlínská muzikálová hvězda.
    Zvonokosy se do Karlína vracejí. Tentokrát se opět setkáme s Jitkou Molavcovou (Eulálie Čubíková) po její slavné Dodlly (v muzikálu Hello, Dolly!), v níž podala tak mimořádný výkon, že získala Cenu Thálie ´96. Spolu s ní účinkuje Tereza Duchková jako Judita Čuprová, Linda Stránská, Naďa Urbánková, Pavlína Millerová, Petr Štěpánek, Vladimír Brabec, Daniel Rous, Miro Grisa, Václav Vostarek, Libor Žídek, Karel Hábl, Hana Talpová, Galla Macků, Radana Herrmannová a další. Režii má muzikálový režisér Petr Novotný (po svých skvělých karlínských inscenacích zde naposledy režíroval Zpívání v dešti), dirigentem je František Drs (rovněž naposledy Zpívání v dešti), choreografem Vladimír Kloubek (muzikálový choreograf z Brna). Mladým lidem ze svého pěveckého sboru dala i hereckou šanci sbormistryně Irena Pluháčková. Scéna Ivo Žídek, kostýmy Josef Jelínek. Účinkue sbor, balet a Symfonický orchestr HDK.


iv

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012