MČK - Další zprávy

*
Náš milý člen Pepa Fousek představil svou xtou knihu s názvem Eman a Kornelie, boží lidé. Vydal ji Jindřich Kraus - nakladatelství Pragoline. Kmotry byli zpěvák Petr Spálený, profesor MUDr. Ivan Vaněk, DrSc., zpěvačka a redaktorka radia Svobodná Evropa Yvonne Přenosilová, Dr. Miro Smolák -- majitel a ředitel Galerie Miro.
*
Chystá se víkendový výlet do Kutné Hory a to v koncem května se zajímavým doprovodným programem. Zájemci hlašte se a žádejte podrobnosti.
*
Chystá se víkendový zájezd do Košic s putováním po nově otevřené stezce Legií a to na přelomu září-října.
Kromě pochodu krásnou přírodou bude součástí zájezdu především setkání s českými obyvateli Košic, vyhlášené pražské, od Prahy trošku, vzdálené, ale ne moc, čtvrti.
*
Kromě věhlasných spisovatelů, jako je výše zmíněný milý Pepa Fousek, máme v klubu i další talentované spisovatele a spisovatelky. Jedna z nich napsala právě roztomilou malou knížku o tom, jakou radost přináší rozhodnutí sdílet svůj život s pejsky. Zvláště jde-li o jezevčíky šlechtického původu, ale jak se později ukázalo, stejné potěšení rodině přinášejí i psiska původu zcela podivného. Knížka nese název Slechtici a bastardi a potěší určitě každého majitele psa malého, velkého, dlouhého, širokého, chlupatého či tenisákovitého. Kromě vybraných knihkupectví bude k mání a k objednání i v redakci Ceského dialogu za směšnou částku kolem 50 korun.
*
Kavárna OBRATNIK, v ulici pojmenované po slavném herci Jindřichovi Plachtovi, na Smíchově poblíž Anděla, bude naším pravidelným útočištěm každou první středu v měsíci. Začínáme v únoru 17. Od 17. hodin.
Přijdte všichni, kdo můžete, bude legrace.
Jak přispět na provoz
Český dialog vzniká díky dobrovolným finančním příspěvkům lidí po celém světě.
I vy můžete přispět na jeho provoz libovolnou částkou.
Jak publikovat článek
Po domluvě je možné publikovat na stránkách vlastní texty!
inzerce
Vracíme se k českým výrobkům

Oblíbená česká značka - firma změnila a obohatila k letošnímu roku svoji webovou stránku. Určitě se koukněte.
Jak potvrzují poslední výzkumy, Češi se rádi a čím dál častěji vracejí od nejrůznějšího zahraničního zboží k domácí produkci. Zjišťují, že je totiž mnohdy kvalitnější než ta z dovozu, na kterou se v 90. letech ze zvědavosti všichni vrhli. Mezitím u nás skončilo mnoho tradičních podniků, převálcováno čínskou a jinou levnou, ale většinou také nekvalitní konkurencí. V poslední dekádě ale nastává obrat k lepšímu - a nedávná mírná devalvace české měny tomu ještě přispěla. Zahraniční zboží se stává dražším a Češi opět nalézají kouzlo domácí produkce. Nejlepším důkazem toho jsou potravinářské „farmářské" trhy, které už několik let oživují náměstí a můžete na nich koupit krásnou a zdravou zeleninu a ovoce, mléčné i masné výrobky, ale i mnoho dalšího z tuzemských hospodářství. Vzniklo a vzniká i mnoho menších i větších firem, které navazují na tradici výroby těch, které v bouřlivé době transformace skončily. Ožily i české sklárny, některé textilky, nábytkářský průmysl, rozvíjejí se i úplně nové, moderní obory... Vše ale záleží na nás - koupíme? Pro snadnější orientaci, co je a co není domácí produkce, už existuje několik označení. Mezi nimi je nejnápadnější značka českého lvíčka - značka, kterou výrobcům uděluje po splnění určených kritérií Nadační fond ČESKÝ VÝROBEK, s nímž ČESKÝ DIALOG již řadu let spolupracuje.
Spřátelené instituce
- Anlet
- Beseda - Belgie
- Czechevents.net
- Czechfolks.com Plus
- Czechoslovakstalks.com
- Časopis Čechoaustralan
- Česká centra
- Česká škola bez hranic
- Český výrobek
- Demokratický klub
- Jana Garnsworthy DipTrans IoLET
- krajane.net
- Libri prohibiti
- Nový domov, Toronto
- Průvodce Rychnovem
- Rádio Perth
- Rádio Praha
- Velehrad