AKCE BARBAROSSA (Ohlas na ČD 10)

Četl jsem dopis o této akci v Dialogu a musím říci, že jsem málokdy četl podobný nesmysl. Pan Jan Beneš je asi mladý člověk a neví o čem mluví. Na štěstí ješte žíje pár starších lidí kteří mají dobrou paměť.Že Hitler nikdy by nepřistoupil na válku na dvou frontách je pravda, ale Anglie se ještě nezotavila z následků Dunkirku a Amerika ve válce ještě nebyla. Hitler myslel že SSSR porazí za pár týdnů a pak se znovu otočí na Západ.Od samého začátku války němečtí zajatci vždy opakovali totéž: My bychom neměli válčit s Anglii, náš společný nepřítel je Bolševik.Britská tajná služby už dávno věděla že se ten útok chystá a Churchill několikrát varoval Stalina, bez úspěchu.Když Němci vtrhli do SSSR, nenašli tam obrněné vlaky, nýbrž vlaky plné materiálu věnované Stalinem Hitlerovi. Vždyť Stalin Hitlera obdivoval.A konečně: Rudá armáda a sovětský stát se více méně rozpadly za pár dní a zachránila je jenom ruská zima a rychlá doprava válečných zásob z Anglie a Ameriky. Jak mohla taková dezorganizovaná a demoralizovaná armáda útočit na Německo, které dosud všude zvítězilo? Podle p. Beneše značná část této armády se ještě k tomu skládala z oddílu trestanců, kteří by asi dezertovali jakmile by měli k tomu možnost.Tak ten článek by se měl zařadit do říše pohádek.
Vojta Levin, Anglie
Jak přispět na provoz
Český dialog vzniká díky dobrovolným finančním příspěvkům lidí po celém světě.
I vy můžete přispět na jeho provoz libovolnou částkou.
Jak publikovat článek
Po domluvě je možné publikovat na stránkách vlastní texty!
inzerce
Amerika II. aneb z deníčku vydavatelky
Tato kniha vzniká nyní na mém počítači. A je to bomba! Pracuji na ní jen chvílemi (což ovšem obnáší hodiny), protože hlavně denně dělám Český dialog. Ale oba tyto, jak by se dnes módně řeklo – projekty, jsou pro mne moc důležité. Časopis se snažím zlepšovat, přibyli v poslední době dobří autoři, přibývají čtenáři po celém světě…
A kniha? Bude o téměř třiceti letech časopisu, který jako jediný vydávaný z ČR vede léta dialog s Čechy doma i ve světě. Byly všelijaké pokusy jiných zdejších periodik ujmout se tohoto tématu, ale všechny ztroskotaly. Český dialog vytrval a to přes veškeré, a někdy opravdu velmi těžké překážky. Především v prvních ročnících, kterými nyní listuji a vybírám z nich perly, jsou velmi cenné články od autorů věhlasných jmen jako je Josef Škvorecký, Jaroslav Strnad, Alexander Tomský, Jiří Ješ aj., či neznámých, ale kteří napsali ze světa, kde žijí, zajímavé postřehy, ohlasy či názory. První ročníky byly opravdu mimořádně živé a dynamické. Po mé první cestě do daleké Austrálie v roce 1997 se začala českou společností šířit „blbá nálada“ a i ta je zde velmi plasticky vylíčena.
Kromě politiky jsou zde samozřejmě i moje cesty do světa za krajany. Napsala jsem o nich sice už pět knížek, ale ne o všem…tady to pokračuje. Například New York, Kanada, Jižní Amerika, Švédsko aj. A na webových stránkách budu ráda uveřejňovat některé ukázky a vy je, doufám, budete rádi číst. Budou nejspíš v rubrice OSTATNÍ, ale ještě před tím, než tam spadnou, tak na stránce hlavní.
Jestli budete mít o knížku zájem, už se můžete hlásit, promítnu do množství tištěných výtisků.
Eva Střížovská
Pište na cesky-dialog@seznam.cz
nebo volejte na tel. 739 091 057
Spřátelené instituce
- Anlet
- Beseda - Belgie
- Czechevents.net
- Czechfolks.com Plus
- Czechoslovakstalks.com
- Časopis Čechoaustralan
- Česká centra
- Česká škola bez hranic
- Český výrobek
- Demokratický klub
- Jana Garnsworthy DipTrans IoLET
- krajane.net
- Libri prohibiti
- Nový domov, Toronto
- Průvodce Rychnovem
- Rádio Perth
- Rádio Praha
- Velehrad