Výstava Evy Pilarové

3-4 2007 Kultura česky
obálka čísla

Je vskutku s podivem, že když začne umělec dělat ve svém oboru dobrou práci a má úspěch, posedne ho jakási touha dokázat i v jiném oboru své kumštýřské kvality.

Jiří Suchý, původně grafik, začal básnit, zpívat a hrát. Miroslav Horníček, původně snad tanečník, začal hrát divadlo a posléze vytvářet koláže. Pavel Bobek, architekt, se prosadil jako zpěvák a v dubnu, ve Vídni hostující stavební inženýr Petr Nárožný, hraje divadlo. Můj přítel, také architekt Taras Kuščynskyj, se proslavil jako fotograf.

Do této skupiny umělců s velikým U se zařadila Eva Pilarová. Brňačka, rozená Bojanovská, zlatá Slavice a vítězka všech možných i nemožných cen a soutěží se rozhodla psát knihy a fotografovat.

Jak už to tak u těchto multitalentů bývá, i ty kuchařky, (celkem pět) co napsala, měly úspěch.

V roce 2006 byla hostem rockového festivalu v Trutnově a stala se královnou pro 20 000 diváků a celý festival.

Pro Evu Pilarovou byl životní zážitek, když si s ní vnuci a i pravnuci původních příznivců zpívali.

Tuto možnost budou mít návštěvníci koncertu na našem vídeňském velvyslanectví 17. dubna. Shlédnout její novou tvůrčí lásku - foto-obrázky budou moci fajnšmekři den poté v galerii Jan na Spittelbergu

Tamara a Jan Brabencovi Vás srdečně zvou na vernisáž, která propukne 18. dubna v 18. hodin středoevropského času v roce 2007, Vídeň, Spittelberg. Výstava bude trvat měsíc.

-brab-
Stránku připravila
Martina Fialková

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012