Vernisáž

Chceme se s vámi podělit o jeden z nejpříjemnějších kulturních zážitků poslední doby. Byli jsme pozváni na vernisáž nástěnných maleb výtvarného kroužku "Zdeňka" Kladno -- klubu UNESCO -- spojenou s výstavou 24 obrazů Mgr. Přemysla Povondry. Nástěnnými malbami vyzdobili členové výtvarného kroužku "Zdeňka" kanceláře firmy DELTA Consulting, spol. s. r. o. Nemusíme asi ani připomínat, že velmi zdařile, již všichni víme, že jsou tam samí šikulové.
Originály obrazů Přemysla Povondry jsme konečně mohli vidět zblízka i v Praze (předtím pořádal výstavy již několikrát samozřejmě na Kladně, ale i v zahraničí) a užít si příjemnou atmosféru při jejich prohlížení, neboť jsou to obrazy milé a laskavé. Pro "ilustraci" několik názvů: Člověčiny, Ženy a moře, Růžový sen, Modlitba pro třetí tisíciletí, Fšichni sou na pláži, Klauni a píšťala, Paní s laní, Kytary... Na vernisáži vystoupila hudební skupina "Dobráci", která ještě umocnila kulturní zážitky. Vynikajícím a milým hostitelem byl ing. Vlastimil Pokorný, jednatel firmy DELTA Consulting s. r. o.,
v Praze 1 (firma -- pracuje na trhu v ;oblasti služeb a poradenství od roku 1993), která pro tuto příležitost zajistila zážitky kulinářské a hlavně dala k ;dispozici všechny své kancelářské prostory.
Jestliže se předem domluvíte se zástupci firmy, můžete celou výstavu projít osobně.
tel. 24 21 14 66, 67, 68, fax 24 21 18 34,
e-mail: delta@deltaconsulting.cz
-jh-
How to contribute
The Czech Dialogue exists thanks to voluntary financial donations from people from all over the world.
Even you have the opportunity to contribute to its administration with any amount.
inzerce
Vracíme se k českým výrobkům

Oblíbená česká značka - firma změnila a obohatila k letošnímu roku svoji webovou stránku. Určitě se koukněte.
Jak potvrzují poslední výzkumy, Češi se rádi a čím dál častěji vracejí od nejrůznějšího zahraničního zboží k domácí produkci. Zjišťují, že je totiž mnohdy kvalitnější než ta z dovozu, na kterou se v 90. letech ze zvědavosti všichni vrhli. Mezitím u nás skončilo mnoho tradičních podniků, převálcováno čínskou a jinou levnou, ale většinou také nekvalitní konkurencí. V poslední dekádě ale nastává obrat k lepšímu - a nedávná mírná devalvace české měny tomu ještě přispěla. Zahraniční zboží se stává dražším a Češi opět nalézají kouzlo domácí produkce. Nejlepším důkazem toho jsou potravinářské „farmářské" trhy, které už několik let oživují náměstí a můžete na nich koupit krásnou a zdravou zeleninu a ovoce, mléčné i masné výrobky, ale i mnoho dalšího z tuzemských hospodářství. Vzniklo a vzniká i mnoho menších i větších firem, které navazují na tradici výroby těch, které v bouřlivé době transformace skončily. Ožily i české sklárny, některé textilky, nábytkářský průmysl, rozvíjejí se i úplně nové, moderní obory... Vše ale záleží na nás - koupíme? Pro snadnější orientaci, co je a co není domácí produkce, už existuje několik označení. Mezi nimi je nejnápadnější značka českého lvíčka - značka, kterou výrobcům uděluje po splnění určených kritérií Nadační fond ČESKÝ VÝROBEK, s nímž ČESKÝ DIALOG již řadu let spolupracuje.
Spřátelené instituce
- Anlet
- Beseda - Belgie
- Czechevents.net
- Czechfolks.com Plus
- Czechoslovakstalks.com
- Časopis Čechoaustralan
- Česká centra
- Česká škola bez hranic
- Český výrobek
- Demokratický klub
- Jana Garnsworthy DipTrans IoLET
- krajane.net
- Libri prohibiti
- Nový domov, Toronto
- Průvodce Rychnovem
- Rádio Perth
- Rádio Praha
- Velehrad