Hříšní lidé města pražského

11-12 2006 Kultura česky
obálka čísla

Pěnička a Paraplíčko

uvedlo v Divadle Blaník Metropolitní divadlo 29. listopadu 2006 a my jsme byli při tom! Mezinárodní český klub dostal pozvání na premiéru tohoto zdařilého divadelního představení, jehož "scénář vznikl z předlohy oblíbeného filmu. Představení vycházelo z původních, již téměř zlidovělých písniček pražské galerky a z dobové atmosféry života lidí na hraně zákona," charakterizovala tuto kasařskou romanci režisérka Dana Bartůňková.

Celý večer se diváci výborně bavili a ovace na závěr nebraly konce, květinových darů bylo nepočítaně?

Autor hry Jiří Sequens v programu uvádí: "Udělat film z divadelní hry je poměrně běžná věc. Opačný postup je ale dost složitá záležitost. V tomto případě jsem poprvé v životě ze známého a oblíbeného filmu dělal divadelní hru. Musel jsem najít jinou formu sdělení téhož tématu. V mé divadelní hře tedy divák najde některé důležité role, které byly ve filmu jen rolemi epizodními. Tím dostává hra nové, dramatické rozpětí. Postavy jsou pro divadelního diváka charakterizovány přijatelnějším způsobem. Musel jsem se vypořádat s jistou zvláštností. A sice - z hraného filmu, charakteristického častými exteriérovými scénami, jsem musel děj často přepsat do dialogu. Přál bych si, aby výsledek mé práce byl pro publikum srozumitelný a stejně přitažlivý, jako filmové zpracování."

O Metropolitním divadle říká producentka a spolumajitelka tohoto divadla Simona Vlková:

"Dlouholeté přátelství s herečkou Danou Bartůňkovou mě přivedlo na myšlenku rozšířit mé podnikatelské záměry. Společně jsme začaly pracovat na vzniku nového divadla, já po stránce ekonomické a Dana po stránce umělecké. Po několika měsících se nám podařilo dát dohromady skvělý tým lidí a vytvořit Metropolitní divadlo Praha. Divadlo zahájilo svou aktivní činnost 12. března 2006 uvedením své první inscenace, dětského muzikálu Jagababa a tři loupežníci v divadle Metro."

-JH-

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012