Ondřej Suchý - Inka Zemánková

Kdo by neznal legendární zpěvačku Inku Zemánkovou, českou průkopnici swingových synkop. A to přesto, že jí v době komunismu soudruzi zakázali zpívat. Měla totiž údajně "zápaďácké manýry", což znamenalo kromě toho swingu i to, že se do rytmu hýbala. To bylo neodpustitelné. Socialistické zpěvačky musely stát jako prkno, protože hýbat se zavánělo sexem a ten soudruzi přece vůbec neznali, ten se nehodil. Lid měl přece budovat a ne se milovat. Ale Inka měla šťastnou povahu. Ona klidně po svém zákazu "šla budovat". V jednom JZD jezdila na traktoru, zdobila bránu do Státního statku zavěšenými květináči s kvítím a zpívala si s amatérským orchestrem, což jí nezakázali. Z kariéry hvězdy, kterou začala už před válkou trochu změna?
Nejznámější je její písnička Slunečnice, kterou např. zpívala i ve filmu, či Ráda zpívám hot.. Začínala s orchestrem Bobka Bryena, pokračovala s Orchestrem R. A. Dvorského aj. V šedesátých letech se dostala s amatérským orchestrem do Polska i do dalších evropských zemí. Kolem jejího života však zůstaly nějaké nejasnosti. Když před několika lety umřela, dozvěděla se to veřejnost až za půl roku. Naštěstí se její písemná, faktografická apod. pozůstalost dostala do dobrých rukou. Ujal se jí Ondřej Suchý, známý autor knížek a televizních pořadů o Oldřichu Novém, Ljubě Hermannové, Jiřím Šlitrovi, Charlie Chaplinovi, Janu Werichovi a dalších hercích, zpěvácích a osobnostech z tzv. Kavárničky dříve narozených, což je velice oblíbený televizní a rozhlasový pořad. Napsal knížku, kde přibližuje Inčin život i její tajemství.
Knížka má 150 stránek pěkného čtení.
Vydal IkarHow to contribute
The Czech Dialogue exists thanks to voluntary financial donations from people from all over the world.
Even you have the opportunity to contribute to its administration with any amount.
inzerce
Vracíme se k českým výrobkům

Oblíbená česká značka - firma změnila a obohatila k letošnímu roku svoji webovou stránku. Určitě se koukněte.
Jak potvrzují poslední výzkumy, Češi se rádi a čím dál častěji vracejí od nejrůznějšího zahraničního zboží k domácí produkci. Zjišťují, že je totiž mnohdy kvalitnější než ta z dovozu, na kterou se v 90. letech ze zvědavosti všichni vrhli. Mezitím u nás skončilo mnoho tradičních podniků, převálcováno čínskou a jinou levnou, ale většinou také nekvalitní konkurencí. V poslední dekádě ale nastává obrat k lepšímu - a nedávná mírná devalvace české měny tomu ještě přispěla. Zahraniční zboží se stává dražším a Češi opět nalézají kouzlo domácí produkce. Nejlepším důkazem toho jsou potravinářské „farmářské" trhy, které už několik let oživují náměstí a můžete na nich koupit krásnou a zdravou zeleninu a ovoce, mléčné i masné výrobky, ale i mnoho dalšího z tuzemských hospodářství. Vzniklo a vzniká i mnoho menších i větších firem, které navazují na tradici výroby těch, které v bouřlivé době transformace skončily. Ožily i české sklárny, některé textilky, nábytkářský průmysl, rozvíjejí se i úplně nové, moderní obory... Vše ale záleží na nás - koupíme? Pro snadnější orientaci, co je a co není domácí produkce, už existuje několik označení. Mezi nimi je nejnápadnější značka českého lvíčka - značka, kterou výrobcům uděluje po splnění určených kritérií Nadační fond ČESKÝ VÝROBEK, s nímž ČESKÝ DIALOG již řadu let spolupracuje.
Spřátelené instituce
- Anlet
- Beseda - Belgie
- Czechevents.net
- Czechfolks.com Plus
- Czechoslovakstalks.com
- Časopis Čechoaustralan
- Česká centra
- Česká škola bez hranic
- Český výrobek
- Demokratický klub
- Jana Garnsworthy DipTrans IoLET
- krajane.net
- Libri prohibiti
- Nový domov, Toronto
- Průvodce Rychnovem
- Rádio Perth
- Rádio Praha
- Velehrad