Kateřina Janouchová - Nejbližší

10 2006 Knihy česky
obálka čísla

Přiznám se, že se mi zprvu otevřít tu sugestivní tmavočervenou obálku moc nechtělo. Očekávala jsem cosi pro dámy a dívky?co už mne přestalo bavit někdy dávno v útlém mládí. Nicméně informace na záložce mne zlákaly a tak jsem knihu přece jen otevřela. A nemohla jsem se od čtení odtrhnout. Jde o velice smutný příběh, který podobně prožívá množství žen, jejichž manželé propadnou alkoholu. Přesto je však knížka napsaná s jistou životností až optimismem, asi proto, že hrdinka přes všechny útrapy (má s ním jedno dítě za druhým) stále věří, že se jejich život změní.. To se však nemůže stát samo od sebe. Autorka říká:

"?Není rozhodně žádné tajemství, že mnoho lidí pije přes míru, že berou prášky a drogy, že si vytvořili fyzickou závislost. Přesto je téma závislosti nadále tabuizováno. A to už vůbec nemluvím o tom, jak tichounce se mluví o nás, kteří se závislými lidmi žijeme! Jako kdyby to byla naše chyba, že někdo onemocněl?"

Román vyšel nejprve ve Švédsku, kde Kateřina Janouchová žije, a okamžitě se stal bestselerem. Opravdu stojí za přečtení.

- ES- Vydala Mladá fronta

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012