KAREL HAŠLER, jak ho neznáme

10 2001 Ostatní česky
obálka čísla

Dne 22. prosince 1941 byl nacisty v koncentračním táboře Mauthausen zabit jeden z nejpopulárnějších skladatelů českých písní, herec Národního divadla, filmový herec a zpěvák, Karel Hašler.
Ku příležitosti šedesátého výročí této tragické události se koná komponované představení hudby a autentických vzpomínek přítomných hostů jako je syn Karla Hašlera Thomas a další.

Účinkují:

Hudební skupiny Archeus a Šlapeto, Jiří
Hanák a Pavlína Filipovská. Režii představení má Ján Simkanič.


Karel Hašler byl velkým obdivovatelem Prahy. Narodil se zde a působil zde jako herec, nejprve na různých scénách, později řadu let v Národním divadle. Účinkoval také v řadě filmů, ale jeho velkou láskou byly písničky o Praze, jichž složil a zpíval na desítky. Mnohé z nich zlidověly. Připomeňme např. tituly Strahováček, Po Starých zámeckých schodech, Večer za Strahovskou branou, Nad Prahou tančily hvězdičky, Před vejtoňskou hospodou, Hradčany krásné, Vltavo, Vltavo, Čí je Praha? Naše!
Kromě toho skládal i písničky reagující na politické události, např. Studentská či Kampak na nás bolševici. Největší popularitě se dostalo jeho skladbě Ta naše písnička česká.

Pořad k poctě Karla Hašlera se koná
v neděli 9. prosince t. r. v Divadle U Hasičů od 18 hodin
(Římská 45, 120 00 Praha 2, pokladna otevřená denně od 13 do 18 hodin, v sobotu od 10 do 13 hod. Tel. 2251-8716, 2251-6910.)
e-mail: strizovska@yahoo.com


Pořádá Mezinárodní český klub, spolupořádá Hlavní město Praha
Finančně přispělo Ministerstvo zahraničí ČR


Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012