Jitka Molavcová

4 2006 Kultura česky
obálka čísla

Vystudovala Střední průmyslovou školu grafickou. V roce 1970 vyhrála v celostátní soutěži Talent kde se stala uměleckou partnerkou Jiřího Suchého.

se stala uměleckou partnerkou Jiřího Suchého. Hostovala také v divadle Viola, v Hudebním divadle v Karlíně (Hello Dolly - za hlavn í roli dostala v roce 1996 cenu Thálie) a hrála pro naše krajany v zahraničí. Také spolupracuje s Komorní filharmonií. V roce 1989 získala ocenění za herecký výkon ve filmu Jonáš a Melicharová, v roce 1990 cenu V. Buriana jako nejlepší komik roku a roku 1997 cenu Thálie za roli Dolly Leviové v muzikálu Hello Dolly. Její životní rolí se stala Smrt ve hře Oráč a smrt z r. 1401, která byla v roce 1996 nominována na inscenaci roku.

Je autorkou knížek pro děti (Pohádky z pastelky, Pohádky a písničky pro šikovné děti aj.), vydala 3 LP a zatím 6 CD. Pro děti také nahrálala CD Zpívánky. Netají se tím, že ráda hloubá o životě - v poslední době hlavně ráda čte v knize Prorok libanonského filozofa Chalíla Džibrána s úvahammi o životě a smrti.

Každý den začíná studenou sprchou a ráda chodí do lesa.

Zájmy: hra na středověké nástroje, turistika, jízda na kole, studium cizích jazyků.

Informace převzaty ze serveru: http://www.celebrity.cz

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012