Den dobré vůle

10 2001 Aktuality česky
obálka čísla

    Výbor dobré vůle -- Nadace Olgy Havlové je dílo, které bylo postaveno na nosných základech. Začínal tím, že upozorňoval na potřeby lidí se zdravotním postižením a snažil se zlepšit jejich život. Každoročně si v září připomínáme založení nadace a veřejnost je seznamována s realizovanými a připravovanými programy.
    Také letos se 20. září v Praze a dalších městech České republiky konal Den dobré vůle. Skauti za symbolický příspěvek nabízeli červená srdíčka. Výtěžek je věnován na projekt domova pro děti z pěstounských rodin, projekt "Pod křídly". Příspěvky na jdou konkrétního adresáta. V tomto roce se pan prezident Václav Havel nemohl pro velké zaneprázdnění zúčastnit již tradiční slavnosti v Praze na Žofíně.
    Široký okruh dárců finančně zajišťuje činnost a práce řady obětavých dobrovolníků umožňuje vyhovět občanům a sdružením, která se na nadaci obracejí. Na její celé činnosti se také významně podílejí sesterské organizace v Evropě, Kanadě a USA.
    "I když nepřispějete penězi, můžete se podílet na naší akci tím, že uděláte dobrý skutek", říká ředitelka nadace paní Milena Černá.


Jaroslav Prošek

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012