Vážená a milá paní Přibylová

1-2 2006 Ohlasy a názory česky
obálka čísla

dnes jsem obdržel časopis Český dialog, kde jsem se dočetl, že hledáte informace o Vašem dědečkovi, který by měl údajně žít v Chicagu. Když jsem si přečetl Váš "inzerát", tak jsem se rozhodl Vám napsat a možná poradit. Myslím si, že by to nemělo být problémem zjistit. Jistě těch možností je hned několik. Jako první, co bych na Vašem místě udělal, se obrátil o pomoc na webové stránky www.krajané.net (adresa: info@krajane.net) , kde by Vám mohli přes Ministerstvo zahraničních věcí zjistit adresy všech krajanských novin, které v Chicágu vycházejí. Nikdo nikdy neměl lepší přehled než tato instituce a to i za času komunismu. Myslím si, že těch novin nebude zase tolik, abyste to nezvládla všem napsat a tak se na Vašeho dědečka přeptala. Má to dnes ještě jednu výhodu, že všechny dotazy můžete vznést přes elektronickou poštu, která prakticky nic nestojí. Také tyto krajanské noviny mohou vytisknout Váš "inzerát".

V případě, že by tohle nevyšlo, tak kdysi byla a měla by dodnes existovat oddělení při Mezinárodním červeným kříži, které se těmito problémy zabývá a bezplatně vyhledává po celém světě pohřešované. Nemusí to být ani příbuzní, stačí že to budou Vaši přátelé. Sám jsem tímhle způsobem před lety našel svého přítele v Anglii, kde není dodnes ohlašovací povinnost bydliště. Kontakty na MČK Vám jistě rád sdělí Český červený kříž (info@cck-cr.cz) v Praze, Thunovská 18, 118 04 Praha 1, Telefon 251 104 111, fax: 251 104 265.

Ve Vašem případě bych ale začal s www.krajané.net které Vám může pomoc u Ministerstva zahraničích věcí. Nevím, jestli Vám mé rady budou něco platné, ale doufám že snad ano a že svého dědečka najdete. Moc bych Vám to přál.

Zdraví Vás srdečně a mnoho úspěchů při hledání Vám přeje

Václav Židek - POZITIVNÍ NOVINY

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012