15 let Českého dialogu naposledy

1-2 2006 Ostatní česky
obálka čísla

Ohlédnutí za vánočním setkáním

Tímto číslem vstupujeme už do ročníku s číslem 16. Jak to vypadalo při slavnostním předvánočním a zároveň "narozeninovém" setkání přátel a spolupracovníků Českého dialogu a členů MČK, si můžete prohlédnout na barevné dvojstránce. Oba salonky v restauraci Vysmátý zajíc praskaly ve švech, přišli gratulanti z Českého rozhlasu, Libri prohibiti, z řad našich zahraničních i domácích čtenářů.

Český kalendář s číslem 11 pokřtila a zároveň k narozeninám Českého dialogu krásně promluvila spisovatelka Blanka Kubešová ze Švýcarska. Hudební doprovod večera obstarala písničkářka Ali Weissová. Došlo i na koledy, které si s listem v ruce či zpaměti, s kytarou tentokrát v rukou šéfredaktorky Evy Střížovské, zazpívali od srdce všichni. Zlatým hřebem byla tombola ve prospěch Českého dialogu, do níž věnovali ceny naši věrní inzerenti. Ceny odpovídaly zaměření časopisu na tradice a historii naší země. Výherci se mohli radovat z typické krásné chodské keramiky z dílny paní Květy Korečkové, z turistických průvodců po krásách České republiky z nakladatelství Olympia, z dalších krásných knih z nakladatelství Brána, od manželů Steigrových, z křehkých a nádherných skleněných foukaných figurek pana Sobotky a také z typických slaměných vánočních ozdob moravské firmy Fanaiva.

Nálada panovala výborná, občerstvení zajištěné restaurací bylo též vynikající. Hosté se (doufejme) i dobře bavili a myšlence Mezinárodního českého klubu a Českého dialogu, spojovat Čechy z celého světa, tak bylo opět učiněno zadost. Před oslavou i po ní nám také přišly pěkné zdravice k našemu výročí. Za všechny moc děkujeme a doufáme, že ještě nějakou dobu Český dialog vám i nám pro radost udržíme, byť to není jednoduché. Kladné ohlasy na jeho obsah a vysloveně přátelská atmosféra během našeho výročního setkání nás v tom jen povzbudily, stejně jako mírný nárůst předplatitelů v posledních měsících.

Vaše redakce

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012