SANATORIA Klimkovice - oáza zdraví s mořskou vodou z třetihor

11 2005 Ostatní česky
obálka čísla

Lázeňský areál Sanatorií Klimkovice se rozkládá v lesnaté krajině na úpatí Nízkého Jeseníku, v krásné přírodní scenérii s jedinečným výhledem na panoráma Beskyd. Starobylé městečko Klimkovice územně patří do oblasti Slezska, poblíž Opavy, Bílovce a Ostravy.

Architektonicky výjimečný bezbariérový komplex budov, k jehož charakteristikám patří velkorysost i útulnost, byl otevřen v roce 1994 a každoročně jej navštíví tisíce návštěvníků z České republiky i zahraničí.

Lázeňskými hosty je vyhledáván především kvůli léčebným koupelím ve zdejší vzácně se vyskytující jodobromové vodě, která má všestranné léčivé a blahodárné účinky na lidský organismus. Jód je prvek nezbytný pro činnost hormonů štítné žlázy, výrazný je jeho vliv na zvýšení bazálního metabolismu, metabolismu bílkovin, tuků a glycidů. V lázních je využíván formou koupelí či inhalací. Sanatoria Klimkovice poskytují komplexní služby dospělým i dětem. Zvláště v zimním období návštěvníci oceňují systém "vše pod jednou střechou", tj. pohodlí propojení léčebné a hotelové části lázní, bez nutnosti přecházet mezi budovami. V létě lázeňští hosté milují procházky v překrásném a pečlivě udržovaném parku a okolních lesích, výlety a zájezdy za pamětihodnostmi. V každé roční době jsou oblíbené koncerty, přednášky či taneční večírky pro dříve narozené. Sanatoria Klimkovice nabízejí bohaté možnosti sportovního vyžití: minigolf, tenis, cyklistiku, turistiku, stolní tenis či biliár.

Kam z Klimkovic na výlet či za poznáním?

Samotné Klímkovice jsou starobylé městečko s historickým náměstím a původním gotickým kostelem Sv. Kateřiny. Je tu však i mnoho dalších zajímavých míst: Opava, velmi krásné město na stejnojmenné řece, je historicky kulturním a hospodářským centrem Slezska. Hradec nad Moravicí, překrásný knížecí zámek je klenotem oblasti. Štramberk, malebné horské městečko s pozůstatkem zříceniny hradu a jeho dominantou, válcovitou věží zvanou Trúba. Kopřivnice, kde archeologické nálezy svědčí o osídlení místa již v době kamenné, proslulá je však zejména výrobou automobilů značky Tatra a technickým muzeem. Rožnov pod Radhoštěm s rozsáhlým skanzenem lidové architektury je oblíben i kvůli bohaté nabídce kulturních pořadů. Hukvaldy s dominantou zříceniny hradu. V rodišti Leoše Janáčka se každoročně koná Mezinárodní hudební festival Janáčkovy Hukvaldy.

Udělejte něco pro své zdraví, dopřejte si pod stromeček poukaz na příjemný lázeňský pobyt.

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012