Co nového u nás v Kocourkově...

10 2005 Aktuality česky
obálka čísla

Socialista Jan Kavan, komunista Miroslav Ransdorf se radostně krmí na recepci, kterou uspořádala čínská ambasáda v Praze. Předseda vlády Paroubek se nedávno při návštěvě Číny vyhnul odpovědi na otázku lidských práv a řekl, že EU vede s Čínou všestranný dialog. Před svou návštěvou se ale sešel s představiteli komunistů, aby se s nimi poradil co a jak s Čínou.

Nový ministr kultury Vítězslav Jandák nejenže neodevzdal, jak mu zákon ukládá, přiznání o svých vedlejších činnostech, ale vzal si za poradce bývalého cenzora Miloslava Kučeru. Ten se "proslavil" mj. tím, že ještě jako poslanec za ČSSD společně s Ivanem Langrem z ODS protlačil v roce 2001 ve sněmovně zákon, který automaticky a bezplatně prodlužuje licenci soukromým televizím. Udělali to zadarmo a z přesvědčení? Toť otázka..

Půjčíte-li si od banky peníze, napaří vám desetiprocentní úrok, ale půjčíte-li své peníze bance, ukradne vám z nich xy procent. Že je to divné? To tedy ano, ale v českých bankách "normální". Zažíváme to s platbami - předplatným na Český dialog téměř denně. Z částky 1000 Kč zmizela nedávno při převodu celá pětistovka! Ano, stěžovali jsme si. Marně. To je "normální" poplatek za převod, bylo nám sděleno. Benjamin Kuras v článku Velká bankovní loupež, otištěném v MF Dnes 2.10. píše: "... dělávaly to, potvory, kdysi v Británii, než na ně došlápla ta bába železná, dcera hokynáře. To už je hodně dávno. Thackerku na vás, lupiči..."

"Vaňku, koho se ty debile odvažuješ urážet?" - tahle věta přišla e-mailovou poštou z úřadu vlády z adresy: jancarikova.petra@vlada.cz jako reakce na názor "rebela" Vaňka, který na úřad vlády napsal: Paroubku, ty debile, jestliže paní Benešová je neschopná vykonávat funkci nejvyšší státní zástupkyně, jak může být náměstkyní ministra vnitra? Probuď se, nepracuješ v Restauracích a jídelnách. Jiří Vaněk.

"...ČSSD v německých volbách spatřuje předzvěst svého vítězství, ODS se tváří statečně a tvrdí, že naše výsledky to příliš nepoznamená. Bohužel, poznamená! Je smutným osudem demokracie, že o osudu celé země rozhodují obvykle masy nevědoucích, které poslušně následují ovci, která nejhlasitěji bečí. Zastavte se alespoň na pět minut a přemýšlejte! Proč se za posledních pár let dostala naše země z pozice jasné jedničky mezi novými demokraciemi v Evropě na úplný chvost? ČSSD sice tvrdí, že takový růst ještě naše země nezažila, ale ona ho zažila za předchozích vlád. Současný růst jsme si všichni sami koupili za stamiliardové státní a biliónové regionální dluhy. Až je budeme splácet, budou se Grossové a Paroubkové bušit do hrudi a říkat: jó, za nás, to bylo peněz v rozpočtu..." píše v MF Dnes Pavel Holeček a má pravdu.

9. 10. v neděli v poledním pořadu ČT 1 zaznělo z úst komunisty Kováčika: Naším základem je učení Marxe, Engelse a Lenina. Na otázku moderátora, zda-li je jejich ideologií boj s třídním nepřítelem se samozřejmě, jako vždy vykroutil řka, že jsou pro sociální spravedlnost. Jeho oponent Nečas z ODS podotkl, že sociální spravedlnost má v programu každá naše politická strana, ale že jen komunisté se za 16 let ještě neprobudili z toho, že je jiná doba a že se do historie jejich strana zapsala se svým chápáním sociální spravedlnosti tisíci mrtvých a umučených a nespravedlivě stíhaných.

Do rubriky "Kocourkov" tuto zprávu dávám proto, že téměř celých 40 procent diváků tohoto televizního pořadu KOMUNISTU (což považuji osobně za nadávku) podpořilo, což je na pováženou! Na pováženou je i to, že v ČESKÉ VEŘEJNOPRÁVNÍ TELEVIZI mohou diváci téměř denně (v neděli zcela pravidelně) poslouchat názory zástupců komunistické strany, ale vůbec NE ZÁSTUPCŮ STRAN MENŠÍCH, KTERÉ USILUJÍ DOSTAT SE DO PARLAMENTU a mají své programy, které jsou veřejnosti neznámé.

Občané této země jsou zcela znechuceni hamižným a arogantním chováním zástupců parlamentních stran, kteří všichni bez rozdílu jen slibují, ale "skutek utek" a proto nechodí k volbám, což samozřejmě vyhovuje davu nesvéprávných poslušných levičáků. Tady by se slušelo napsat, že "máte takovou vládu, jakou si zasloužíte". Ale přece jen by veřejnoprávní TV placená z poplatků a daní VŠECH občanů měla nabízet širokou škálu názorů všech stávajících stran a hnutí.

"Na Paroubkovi nevidím nic dobrého. Po Zemanovi, Špidlovi a Grossovi je to jen další kuriózní figura v okýnku socialistického orloje...

Paroubek by se měl dát na pokání a v kleče slibovat občanům, že jim svobodu brát nechce, že se jen přeřekl, spletl, zakuckal vztekem. Asi to neudělá. Raději každému slíbí, že mu strčí do hrnce tři slepice...", napsal ve svém článku Karel Steigerwald v MD Dnes 27. září jako reakci na Paroubkovo vyhrožování novinářům, že jim zatrhne psát kritické články.

Čeští komunisté zuří, že České centrum ve Vídni prodává trička s nápisem Tričkem proti komunismu. Výtvarná výstava, jejíž součástí je prodej triček s antikomunistickými motivy, je připomenutím zločinnosti bývalého režimu. Jen tak dál! Tato zpráva by vlastně patřila na další stranu, kde se píše o pozitivních věcech... ale když se to týká komunistů, nechce a nechce to v počítači na tu pozitivní stranu přelézt...

Eva Střížovská

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012