Dne 12. října byla v Průhonicích slavnostni otevřena RESIDENCE CLASSIS

10 2005 Aktuality česky
obálka čísla

Ještě těsně před uzávěrkou jsme stihli navštívit nově otevřenou rezidenci pro seniory, jejíž vznik jste mohli spolu s námi sledovat na stránkách Českého dialogu (naposledy v letním dvojčísle). Rezidence Classis představuje první projekt svého druhu v České republice, který nabídne pohodlné ubytování a komplexní služby pro seniory na vysoké úrovni, a to formou nikoli ústavní, tak jak to bylo v ČR doposud běžné, ale formou samostatných apartmánů s trvalým lékařským dohledem, rehabilitačními možnostmi, s restaurací a úklidovými službami. Klientům bude zaručena maximální míra soukromí a soběstačnosti, jak jen to jejich zdravotní stav bude dovolovat. Počítá se samozřejmě též s možností kulturního vyžití přímo v místě a se zajištěním rychlé dopravy do Prahy, vzdálené od zelených Průhonic necelých 20 minut.

Jedním ze tří podílníků na výstavbě rezidence je společnost Fraternal Life Insurance z Chicaga, která vznikla již v roce 1854 a jejímiž členy jsou především čeští a slovenští krajané, druhým společnost ACRED Group, která náročnou stavbu realizovala, dále je zde zainteresovaná malá skupina soukromých osob. Chod rezidence bude mít na starosti společnost Classis Management, odborný dohled nad sociálními službami převzala zkušená švýcarská společnost STIAG, známá provozováním desítek zařízení pro seniory ve Švýcarsku, Německu a Rakousku.

Celá stavba na okraji Průhonic působí příjemným, neokázalým dojmem, uvnitř najdete prvotřídní vybavení, myslící na pohodlný pohyb starších osob se zdravotními omezeními.

Prosluněné místnosti s balkóny mají nádherný výhled do zeleně, k aktivitě láká zdejší bazén a možnost provozování mnoha společenských her, posezení v knihovně nebo v útulné restauraci. Interiér je zkrášlen nejen exotickými rostlinami, ale i zajímavými výtvarnými díly z dílny výtvarnice Jany Bergmann, Češky žijící v Německu. Máme radost, že jedním z prvních obyvatel rezidence bude i čtenář Českého dialogu ze Švýcarska, který se rozhodl k trvalému návratu. Nové rezidenci a jejím novým obyvatelům, jimiž z velké části patrně budou naši krajané, přejeme šťastný start do nového života.

Martina Fialková

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012