Novosvětská pro naše čtenáře

9 2005 Ostatní česky
obálka čísla

Jak jsme již informovali v číslech předešlých, posíláme jako pozornost novým předplatitelům vynikající nahrávku s Dvořákovou Novosvětskou symfonií, jak ji dirigoval J. Neumann v roce 1993. Ale protože by bylo nespravedlivé pominout čtenáře věrné, posíláme jim postupně tento hudební skvost také. Těší nás samozřejmě, že se náš dáreček líbí. Dnes vyjímáme z dopisů našich milých obdarovaných čtenářů:

O. Steiner, Švýcarsko

"...větší radost jste mi opravdu nemohli udělat. Díky, vřelé díky za CD Novosvětská. Mám ji sice již několikrát od různých amerických, anglických, německých i švýcarských "filharmonií" a orchestrů, ale pouze na gramofonových deskách, mnohých už těžce poškozených, protože za těch 35 let (zřejmě života ve Švýcarsku - pozn. red.) jsem si je často přehrával. Na CD, s Českou filharmonií a s J. Neumannem... to je tedy nejkrásnější dárek!

Blanka B., Austrálie

"...to bylo ale milé překvapení, takové krásné cédéčko! Člověk si možná až v daleké cizině pořádně uvědomí hodnoty, které tvoří naši umělci. A vychutná a procítí hluboce hudbu, která je tak světová a přitom tak hezká - česká. Antonín Dvořák byl geniální skladatel a Česká filharmonie je úžasný ansámbl."

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012