Výtvarný kroužek Zdeňka - malujeme 40 let nepřetržitě!

6 2005 Ostatní česky
obálka čísla

Klub pod patronací UNESCO působí pod vedením manželů Zdeňky a Přemysla Povondrových v Kladně. Jeho mediálním partnerem je již dlouho MČK a Český dialog.

Kroužek v letošním školním roce oslavuje čtyřicet let nepřetržité činnosti.

S výtvarnou prací se zde seznamují děti ve věku od pěti do devatenácti let. Zabývají se základními výtvarnými technikami: kresba, malba a grafika. Zúčastňují se průměrně třiceti soutěží ročně a to s velmi dobrými výsledky. Mezinárodní soutěž k ekologii, kterou pomáhá kroužek organizovat, je již 16. ročník soutěže Kladenská veverka.

Do soutěže se na výzvu Českého dialogu zatím přihlásily děti se svými pracemi z Ruska a Švédska. Předpokládáme, že čtenáři Českého dialogu mají vnoučata, pravnoučata i děti svých přátel. Pošlete jejich obrázky zaměřené na přírodu, život v přírodě. Práce mládeže ve věku od předškolního věku do 19 let můžete poslat každoročně do 5. října na adresu redakce Českého dialogu. Z každé země jsou v každé kategorii vyhodnoceny tři práce.

Ve výtvarném kroužku rovněž organizuje vedoucí Zdeňka Povondrová i další drobné soutěže, např. o nejhezčí vánoční pozdrav v rámci hnutí STONOŽKA, kterou již v roce 1990 vyhlásila Češka žijící v Norsku paní Běla Jensen. Tato soutěž má již také mezinárodní rozměr a navíc charitativní cíl. Zaměřuje se na pomoc dětskému zdravotnictví nejen u nás, ale i na pomoc zemím postiženým živelní katastrofou nebo i válkami.

Kroužek Zdeňka každým rokem pořádá také tematický zájezd spojený s ozdravným pobytem pro své členy. Cílem je vždy některé z přímořských středisek (loni i letos ve Španělsku). Poslední pobytový den vždy instaluje výstavu z právě vzniklých obrazů a grafik za účasti starosty města, oblastní televize, tisku, vedení hotelů i rekreantů. Po příjezdu domů výstavu představuje i kladenské veřejnosti. Obojí se setkává s velkým ohlasem.

V kroužku se rovněž každoročně připravují talentovaní žáci na zkoušky do škol s výtvarným zaměřením. V letošním školním roce složilo úspěšně talentové zkoušky na výtvarné školy, pedagogickou, umělecké kovářství, oděvní návrhářství apod.osm dětí.

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012